11 (zarubezhki realizmus)

Novella „Gobsek” - az egyik első művek Balzac - realista. Azt írták 1830-ban, és része a privát élet jelenetek „Etudes körülbelül erkölcs.”

„Gobsek” Balzac „- olyan összetett műfaj és a termék összetételét.

Műfaj működik - újszerű
(Kis epikus kalandos cselekmény, gyakran váratlan eredmény). Szinte minden eleme a műfaj vannak jelen a termékben.

Adjuk adott termék összetételét
Ebben a munkában találjuk a következő összetételű:

gyűrű;
Retrospektív.
kérdés:

Az ilyen komplex készítmény célja egy részletesebb ismertetése és mély kép főszereplője működik - Gobseck.
kérdés:

Magyarázza az oka a megjelenése a történet Derville?
válaszolni:

Gobsek és Derville - az emberek ugyanazt a szakmát.
Derville segít az olvasónak megérteni a jogi fogalmak és koncepciók említett munkájában.

Határozza meg a hozzáállás Gobsek. Adj egy példát a hősök más művek hasonló módon Gobseck.
válaszolni:

Így első pillantásra úgy tűnik, és Gobsek. De a kép sokkal mélyebb, mint a képek hívtuk hősök. Mi bizonyítja ezt létrehozásával táblázata „ellentmondások” a viselkedés és a karakter Gobseck:
Gobsek gazdag ember
(Összesen öt embert Párizsban lehet hasonlítani vele a mértéke a gazdagság.)
Ékes ki egy nyomorúságos létezését.
Félsz, hogy kérkedik a vagyon (nem emelt arany)

Misanthrope.
Utálja az összes rokonát.
Azt állítja, baráti kapcsolatok Derville
Összevont hatalmát a világ (... Tudom, hogy a világban anélkül, hogy fárasztó magad. „Ez megy a vásárlók és gyűjti kifizetések megalázó
Hero, mentes minden emberi érzés volt:
„Az ember - gép”;

„Egy kép az arany.”
Nagylelkű ember: úgy éreztem, „kár” láttán közeledő szegénység, ami veszélyezteti a grófné de resto;
Gobsek „majdnem megérintett”, amikor látta, hogy a szoba varrónő Fanny

„Savage” (tapasztalt „A gonosz győzelméhez vad birtokosai ragyogó kavicsok” megszerzését követően gyémánt grófnő.) Művelt ember:
Tudja a bonyolult jogi jártas a politikában, művészeti

Uzsorás. „Gobsek - becsületes ember”
Ebben az élő

„Fösvény és filozófus”

„Vile lény, és magasztos”

Ő az „öreg és a gyermek”


Tehát Gobsek - komplex, sokrétű és ellentmondásos személyiség.
tanár:

Próbáljuk elmagyarázni az intézkedések jellegét és Gobseck.
Először is, Gobsek - az uzsorás, és a szakma hatással van a személyiség és hozzáállás az emberek.

Magyarázza meg, miért Gobsek választotta a szakma uzsorás? Mi élete mottója?
válaszolni:

Gobsek tudatosan választotta a szakma uzsorás. Úgy véli, a pénz árucikk, amely lehet nyereséges eladni és vásárolni. Ezért ő nem lát semmit erkölcstelen kölcsön pénzt magas kamatok és fogadj a jövedelem. Ezek a szabályok minden kereskedelemben.
kérdés:

Gobsek szeretettel beszél Fanny: „Ez valami hitt ...”
És azt hiszi magát Gobsek?

Gobsek hisz a határtalan erő és a hatalom az arany.
Azt mondja: „Arany - a szellemi értéke ennek a társadalomnak.”

Ahogy Gobsek bizonyítja álláspontját?
válaszolni:

„Hiszel az egész, és nem hiszek semmit. Nos, ezzel az illúziókat, ha lehet. Én most összefoglalni az emberi életet. Az a tény, hogy Európa el van ragadtatva, Ázsia büntetni, mit Párizsban tekinthető vice, az Azarskov szigetek elismert nélkülözhetetlen. Nincs semmi a földön erős, csak egy konvenció, és ezek különböző minden éghajlat. mindenféle erkölcsi elvek és meggyőződések - csak üres szavak. Itt élni egy bányában, tudja, hogy minden földi javak csak egy megbízható ahhoz, hogy a költségek a férfi üldözi őt. Ez ... arany.
Az arany koncentrálni minden erők az emberiség. Ami a vámos mindenhol ugyanaz: mindenhol van egy harc szegények és gazdagok között, mindenhol. És ez elkerülhetetlen. Tehát jobb, hogy álljon, mint hogy mások megnyomta”.

Így Gobsek azt állítja, hogy nincs abszolút igazságok és értékek a világban. Különböző emberek saját erkölcs, a törvények, a koncepció az erkölcs.

Csak az arany az abszolút igazság és az érték minden országban és minden időben. Csak arany adhat egy személy abszolút, valós teljesítmény szerte a világon.

Gobseck hatalmat a világ határtalan. Akkor miért a hős nem használja a hatalmát, hogy a teljes (élni, mint egy koldus, aki gyűjt tribute az ügyfelek hajlandóak beletörődik a tény, hogy az úgynevezett „szállító”)?
válaszolni:

A legfontosabb dolog, ami megkülönbözteti Gobseck más karakter, ez a belső érzés fölénye, a képesség, hogy függetlenek. Puskin monológja fukar lovag adott egy nagyon pontos magyarázatot a viselkedését a karakter:
„Nem engedelmes, tettem - semmi; // Én mindenekelőtt vágyak Nyugodt vagyok; // tudom, hogy a teljesítmény; // már elég volt ez a tudat. "

Keresse meg a szöveget a bizonyítás nagy vizsgálatok által elviselt Gobseck.
válaszolni:

„Anya, hogy csatolja a hajósinas egy hajón, és a tíz éves kor hajózott a holland Kelet-Indiai birtokában ahol megrohanták húsz éve. Ráncok a sárgás arca titokban szörnyű kísérletek, hirtelen szörnyű események, váratlan sikerek, romantikus viszontagságok, mérhetetlen öröm, éhes nap, letaposott szeretet, jólét pusztítás és az újonnan megszerzett vagyon, halálos, amikor az élet lóg egy szál, mentett azonnali és talán erőszakos fellépés, indokolja szükségességét. "
Felkeresése előtt Gobseck Maxim de Tri-hitelező készít fegyvert, azt mondja: „... én vagyok benne a pontosság, mert azt történt, hogy egy tigris a fedélzeten a hajó a harcot a bentlakásos harc nem élet és halál ...”
A beszélgetés Derville Comte de resto ügyvéd azt mondja, utolsó Gobseck:
„Én nem tudok semmit a múltjáról. Talán volt egy kalóz; talán ő kóborol a világban, az értékesítés gyémánt vagy az emberek, a nők vagy államtitok; de Mélyen meg vagyok győződve, hogy nem az emberi lélek nem kapott ilyen súlyos kioltó vizsgálat, mint ő. "

Talán Derville van a legközelebb személy Gobseck. De még neki, a uzsorás nem tett kivételt, és megadta a szükséges mennyiségű magas kamattal. Gobsek maga magyarázza az oka annak fellépés?
válaszolni:

„Én szállított ki téged a hála, és most mi vagyunk a legjobb barátok a világon.”
Ebben az esetben a Gobsek nagyon bölcsen tényleg szállított Derville származó képmutatás, megalázó helyzetbe eltartott személy, és most egyesül a nem monetáris kapcsolatok és a valódi szeretet egymás iránt.

Így elmondható, hogy Gobsek - a maga idejének, egy igazi terméke a polgári világ. Él törvényei szerint ez a világ elfogadja a játékszabályokat, és őszintén (!) Teljesíteni őket. Nem véletlen, Derbébe a beszélgetést a Comte de resto jobb Gobsek azt mondja: „... ki ilyen esetben ez a személy legnagyobb fokú őszinteség minden Párizsban.”
Úgy tűnik, hogy kegyetlen, de ha már legalább egyszer lesz nagyvonalú, akkor tönkrement. Nem véletlen Gobsek mindig emlékszem, hogy egyszer „megkímélte egy nő” és a „megbízható neki”, és ez jó, hogy „megkopasztott”. Gobsek - szkeptikus és materialista, átélt egy csomó, így nem hisznek sérthetetlenségét emberi értékek, nincs vallás számára, nincs erkölcs. Talán sajnálja, hogy „szeretettel” megjegyzi, hogy a varrónő, Fanny „... valami hitt” (!), És nincsenek nem hisz semmiben. Ezért a hős maga teremti a tanítást, ahol a fő igazság - ez az arany. És a teljesítmény szintjét a világ szinte egyenlő Isten. Nem véletlen, hogy Gobsek mondja: „Úgy nézek ki, mint egy Úristen: Olvastam a szívükben.”
tanár:

- Bravó kiszámításához régi skvalyga! - egy katona csattant érvénytelen”.

A könyörtelen kritika alá Balzac novella nem Gobseck képviselői, valamint a nagy társadalom grófné de resto és Maxim de Tri.
A Maxim de Tri jellemző nem találunk semmilyen pozitív vonások. Hozd megfelelő hivatkozások.

Az elbeszélő hívja őt „egy elegáns gazember.”
„Légy óvatos, ne őt, mint egy ördög - súgtam a fülébe, hogy az öreg,” - mondja Derville.

„... Néztem az undor ifjú társa, a dolgok gyilkos, bár volt egy tiszta homlok, rózsaszín, friss szája, szép mosoly, fehér fogak, és az angyali megjelenést.”

Magyarázza el, mi az erőssége a hatása ennek a személynek a többi? Miért is Derville, aki ismeri az alsó természete Maxim de Tri jött az ő befolyása alatt?
válaszolni:

Maxim de Tri is ügyesen manipulálni az embereket. Ő képes megtalálni minden ember legbelső húr, és játssza le a kívánt dallamot. Tudja, hogy a grófnő de Resto komolyan érdekli őket, és fél, hogy elveszti őt, ezért a fülébe súgta: „Viszlát, jó Anastasi. Légy boldog. És én ... Holnap megszabadulni minden gond. "
És a zaklatott nő szerelmes készen áll a bűncselekmény, hogy mentse a kapcsolatukat.

Ismerve a lelkiismeretes becsületesség és a tisztesség Derville, Maxim de Tri entangles szavait. M. de Tri it "megbabonázta". „Ez Aranyszájú de Tri sikerült csak a mágikus sleight tőrbe engem szavakkal, csavarozással őket, és mindig az a lényeg, olyan szavak, mint a” becsület „” méltóság „” grófnő „” tisztességes asszony „” erény " „kétségbeesés”, és így tovább „- mondja a narrátor.

Maxim de Tri van a történet egyfajta kettős Gobseck. Mivel a hős beszél róla?
válaszolni:

„Mindannyiunknak szüksége van egymásra, a test és a lélek.”

Gobsek - férfi okos, tudja, nagyon alacsony, és alattomos természete hasonló emberek Maxim de Tri, ezért nem hajlandó elfogadni a kihívást, hogy a párbaj véget beszédét nagyon pontos szavakkal: „Ahhoz, hogy vérüket, szükséges, hogy van ez, kedves, és az ereiben vér helyett - a szennyeződést. "
Miután az ilyen jelenetek önkéntelenül elkezdik megérteni a pszichológia Gobseck és igazolja tetteit.

Az egyik legdrámaibb epizód a regény - a jelenet a halál a Comte de resto. Fia a gróf egy felháborodott és szomorú kifejezést Gobsek blokkolta az utat az ajtó, az anyja tudta, hogy elbúcsúzzon a haldokló és vezekelni bűneikért Isten előtt. De az uzsorás „nevetett a hangtalan nevetés,” dobta a fiú, mint egy toll, kinyitotta az ajtót, és ... mint mindig igaza volt. Re-olvasni ezt az epizódot:

„Mi a látvány kínálkozott előttünk! A szoba egy igazi vereség. Countess mozdulatlanul állt, kócos, kifejezése a kétségbeesés az arcán, és zavartan nézett ránk csillogó szemekkel, és körülötte elszórtan ruha halott volt, papír, összegyűrt rongy ... A holttest gróf feküdt arccal lefelé, a fejét a falnak, az ágy fölé hajolt, megvetően kidobni egyike azoknak a borítékot, mely a földön feküdt, mert most egy haszontalan héj. "

Grófnő helyett késedelmes bűntudat égetett papír, azt gondolva, hogy megváltozott a férje akaratának. Miután az ilyen jelenetek kezdik megérteni, hogy miért Gobsek gyűlölte örökösei. Ő is sokszor tanúja egy ilyen képet.

Milyen átverés ez?
válaszolni:

Kapott egy fidei-commissum, azaz a használati joga van egy másik tulajdonát, hogy át harmadik félnek a jövőben.
kérdés:

Hogyan működik a Gobsek ebben a helyzetben?
válaszolni:

Még így az üzlet, a hős viselkedett méltósággal. Nem használja a kedvező helyzetet, és nem „melegítette kezét” az öröklési gráf, hanem növeli azt.
kérdés:

„Szerencsétlenség - a legjobb tanár. A szerencsétlenség tanult sokat, tudom, a pénz értéke, az ár az emberek - férfiak és nők egyaránt. Hagyja, átúszik a hullámok a tenger Párizsban. És ha lesz egy ügyes pilóta, mi fog „a kapitány.
tanár:

World of profit, amelyek egy része volt Gobsek és hogy a hatóság a rá akart beismerni, mind ugyanazt a karaktert magasabb volt, és szívódik be a mélységbe.

Ismét önkéntelenül jöhetnek szóba, a fellebbezést a fiatalabb generáció a vers, NV Gogol „Holt lelkek”: „És az ilyen jelentéktelenné, kicsinyesség aljasság jöhetett le az ember! Tudtam változtatni annyira! És úgy tűnik, ez az igazság? Minden úgy tűnik, hogy igaz legyen, bármi megtörténhet egy ember ... meg az utazást vele, így puha fiatalos években súlyos kegyetlenkedtek bátorság, végy magad minden emberi mozgás, ne hagyja őket az úton, nem emelkedik fel akkor! "

Ez a kívánság az orosz író fiatalabb generáció válhat eredményeként Balzac novella „Gobsek”.

Kapcsolódó cikkek