5 Ways véletlen idegenítsük el az embereket

Néha ott van veled, hogy barátai, kollégái, ismerősei hirtelen dühös rád ok nélkül? Talán mondani magadnak, hogy ezek a srácok túl érzékeny, és nincs joga, hogy dühös, mert nem teszed?







Pszichológus David Wong úgy véli, hogy az okok az ilyen magatartást mindig ott van. Kiderült, ez okozhat egy személy erősebb halálos sértés, és észre sem veszi.

5. Ön hallgat, ezért figyelmen kívül hagyja.

Azok közülünk, akik nem túl könnyen adni a kommunikáció másokkal, a csend úgy tűnik, hogy a legjobb megoldás. Ha egy introvertált, szeretné legfőképpen mások csöndben -, és szívesen kínálnak számukra ugyanazt a választ szolgáltatást. Ezért, szemben a kolléga a plázában, talán szívesebben settenkedik múlt, hogy nem költenek, és az idejét haszontalan beszélgetést. És valószínűleg, akkor hallani magukról következő: „Itt egy kecske!”

Mi a probléma?

Sokan így gondolja. És számukra ez egy sértés - az egyik legrosszabb, amit el lehet képzelni.

Képzeld - elküldte a folytatása egy új munkát. Melyik a jobb - kap egy elutasító levelet, vagy nem kap semmilyen választ? Természetesen a hiba - ez rossz, de a válasz hiánya azt sugallja, gondatlanság, ami ezerszer rosszabb. Hasonlóképpen, egyes emberek érzékelik a vonakodás, hogy beszéljen velük.

Emlékszel a régi mondás: „A gyűlölet - nem a szeretet ellentéte. Közöny - az ellenkezője. "

Ezért szem előtt tartani ...

Ez mind a teljesítmény.

Emberek, akik megtagadják kommunikálni, úgy gondolja, hogy az utat mutassa fölénye felettük. És ha már találtam furcsának, hogy valaki úgy ítéli meg, a szokásos napi interakció hatalmi harc - gratulálok, most már felfedezték valami hihetetlenül fontos a világon.

4. bizonyították a fölénye.

Képzeljük el a következő helyzetet: a hétvégén, akkor vettünk egy ország étterem csinos lány, és mikor hazaviszem, az autó hirtelen leállt, kellett hívni vontatót és fizeti a javítás, de a lány egész idő alatt volt, akkor is, maradt akkor éjjel, és úgy tűnik, hogy mindent tökéletesen megy.

És hétfőn, a hűvösebb akkor mondja ezt a gyönyörű történet egy kolléga. De ismeretlen okból, a srác ezután kezdődik, hogy kerülni. És őszintén kíváncsi, miért lenne.

Mi a probléma?

Azt már bizonyította fölényét, bár nem szándékosan csináltam. Ez az egyik olyan dolog, amit mindig véletlenül.

Azt mondta neki a történet az étterem, lány, törött autó és a drága javítási férfival, aki két évig senki sem találkozott, az anyjával él tiltva szélén, tölti szinte az összes pénzét a kábítószerekkel és orvosok neki, és minden nap, hogy a munka két változás a buszon.

A történet úgy tartják banális kérkedés és megpróbálja megmutatni, hogy mennyire vagy boldog és sikeres, vele ellentétben.

Ezért szem előtt tartani ...

Ez mindig működik: az egyik a tárgyalópartnerek lesz szép, sikeres, intelligens, vonzó, akkor mindketten tisztában van ezzel, de egyikük sem joga megemlíteni.

Sokunk számára a bizonytalanság a „rangot” - egy nyílt seb, így a sikeres kommunikáció azoknak, akik a „fent”, van, hogy vonja el érdemben. Észrevetted már, hogy a szép színésznő gyakran mondta, ha kiderül, rosszul egyáltalán fotót?

A csapda az, hogy gyakran nem veszik észre, hogy van egy előnye a többivel szemben ebben a konkrét helyzetben. Egyszerűen nem tudom, hogy az ember valahol van egy hasonló „nyitott” sebet.

De ne felejtsd el - az a tény, hogy valaki véletlenül hozzáért, ez nem változtat semmit. Bármelyik interakció az ember, ami csökkenést önbecsülés játszik ellened.

3. Úgy gondolja, hogy tartozol nekik.

Néha ott van veled olyan, hogy miután elhagyta a korábbi partner, szánalmasan kiáltott fel: „Hogyan lehet dobni engem? És, hogy végül is tettem neked! "

Vagy megtagadják a szolgálatot, hogy a barátja egy oka annak, hogy úgy érzi, elég jó (például, ha nem tud segíteni neki a lépés, mert a munka ezen a napon), majd kiderül, hogy a barátod halálosan megsértődött.

Mi a probléma?

Esélye van, hogy ezek az emberek dühösek, mert akkor nem volt hajlandó fizetni a tartozást, a létezését, amit nem is tudott. Ez a furcsa mintázat működik a legtöbb tekintetben: egy bizonyos ponton, a két partner kezdik azt hinni, hogy a másik oldalon is köszönhet valamit.







Ez akkor fordul elő sok boldogtalan család. A feleség úgy gondolja, „Ez a fickó egy pancser magányos, mire találtam, ki tudja, hol lett volna, ha nem takaríthat meg! Valószínűleg azt már meghaltak. " Eközben a férjem azt hiszi egyébként: „Én vagyok a kenyérkereső, adtam neki egy jó otthon, ha én nem, ő kapott volna a kapcsolatot néhány szemétláda, aki megverte őt. Talán a halál!”. Mindenki érzi a kapcsolatot vértanú feláldozza mindent a hálátlan partner.

Ugyanez történik a munka - mindenki a megye azt hiszi, hogy ez köszönhető hősi munkát a cég továbbra is a felszínen, és a főnök azt mondta, hogy egyszerűen csak etetés a tömeg a naplopók. A személyzet döbbenve, és megsértődött, amikor a cég érzéketlenül bejelenti elbocsátások, és a menedzsment megdöbbent és megsértődött, amikor valamelyik megy magyarázat nélkül.

Ezért szem előtt tartani ...

A lényeg az, hogy minden esetben a másik személy kétségbeesetten azt akarja, hogy az adósság neki. Mert ismét ad neki hatalmat feletted (akinek több erő - a bank vagy a hitelfelvevő?)

De nem tudta megmagyarázni, hogy miért ő ezt érzékeli akkor adósként - ő csak megharagszik, ha megtagadják, hogy „fizetni”. Ez a másik nyilvánvaló oka, hogy valaki haragszik rád, „ok nélkül”.

2. Te idejüket vesztegetik.

Aztán este, úgy dönt, spontán elvesztette otthon egy régi barát és a chat, de a szemét nem volt egyáltalán elégedett Ön és még megpróbálta a legjobb, hogy amilyen hamar csak lehet mutatni az ajtót. Nos, akkor mi van?

Vagy például, akkor tegye a falra a szociális háló a barátja megható születésnapi üdvözletet, és még csak nem is zavarja, hogy válaszoljon. Ez normális egyébként?

Mi a probléma?

Általában akkor bizonyára kitalálta már, hogy mi az egész. A főnök túl elfoglalt volt, mert egyszerűen nem volt minden ember a fedélzeten a munka. A barátom volt, hogy vacsorát és hazahozott valami munkát - nem volt ideje meghallgatni a történeteket arról, hogyan nézett ki tegnap este éjfélig, a „The Big Bang Theory”, és sört iszik. És az utolsó ember még mindig mintegy száz, mint megható gratulálok, és ő nem kapott időt, hogy válaszoljon mindenkit személyesen.

Ez nem, hogy a düh akarták érvényesíteni a fölénye te: „Én vagyok minden olyan fontos és forgalmas, és te csak az utolsó rabszolga sorban engem.” Éppen ellenkezőleg, tehetetlennek érzik magukat, ahogy eggyé válik az emberek, akik megpróbálják ellopni a már korlátozott ideig. Ezért vannak mérges rád. Persze, lehet mondani: „Foglalkoztatás - ez nem ok arra, hogy úgy viselkedik, mint az utolsó seggfej.” Hasonlóképpen, egy milliomos lehetne mondani hajléktalanok, elvesztette az utolsó pár cipő, ez nem ok arra, hogy ideges.

Most emelje fel a kezét, aki igazán sajnálom én. Én is így gondoltam, szinte senki sem. Most már mérges rám, mert azt gondolja, hogy én kérkedő - akárcsak a negyedik bekezdés ( „ó, annyira híres, egy csillag minden csillag!„). Ez a lényeg: nincs jó módja annak, hogy magyarázza el a többi ember, hogy nincs ideje rá. Mindig feltételezi a esetekben sokkal fontosabb, mint ő.

Ezért szem előtt tartani ...

A férfi, aki már kevés szóval veled, vagy figyelmen kívül hagyja a hívásokat, a reménytelen helyzetbe. Amit érzékelünk, arrogancia és felsőbbrendűség bizonyította kezével lát, mint egy személyes tehetetlenség.

Ne feledje, hogy csak az egyik láncszeme a külföldi emberi interakció. Ezért szem előtt tartani, hogy mindig meg kell fizetni, és a „elődje”, akkor is, ha úgy tűnik, hogy neked, hogy nem kell.

1. Gondolod, hogy mindenki elégedett.

Ez talán a helyzet, hogy tudott lopakodni mindannyiunknak. A probléma jöhet létre a szobatársak, barátok, házastársak, sőt egész nemzetek.

Az irodában, például, van néhány új követelményeket értelmetlen - például „Mostantól kezdve, senki sem tudja beállítani a termosztátot, anélkül, hogy engedélyt kért a fejét.”

És barátnője hirtelen úgy dönt, hogy a péntek „pizza éjszaka” nem lesz több, bár ez a másfél év szerette mindent.

Van egy gondolat - minden rendben volt, a rendszer működött, mint tervezték, és hirtelen úgy álljon e abszurd igényeket. És akkor azt mondják, valami ilyesmit:

„Miért a rock a hajót most, amikor minden olyan jól ment?”
„Miért panaszkodnak, mert eddig mindig meg!”
„Nem volt semmi baja, akkor sikítani!”

Mi a probléma?

Nézzük egy egyszerű példát. Sok fiatal család ott van az úgynevezett konfliktus a WC-ülőke. Ennek oka az, hogy az ember teljesen figyelmen kívül hagyja a nők igényeit. Nem akarja, hogy élete rosszabb, ő nem érzi gyűlöletet neki, vagy valami ilyesmi. Seat, hol van, az ő véleménye, minden rendben lesz. Egyszerűen nem hajlandó felismerni a problémát.

Itt találja magát felzárkózott a konfliktust, nem is tudta, hogy ez - a konfliktus. Ön nem figyelni rá, amíg már túl késő. mint a kormányok estek oly módon.

Ismét egy kicsit magadról. Mint keresztény, én sokáig úgy gondolta, hogy a kereszténység feltételezzük alapértelmezés szerint. Az egész világ osztották keresztények és különcök. Megdöbbentem, mikor megtaláltam az egyetemen, hogy néhány ember sértve, ha hívják, hogy visszatérjenek a műtét után a „csoda”. „Nem, ez az eredmény a három hónapos fájdalmas rehabilitáció, intenzív munka nagyon drága orvosok és segít a szerető szülők, akik telepedett a három mű, fizetni minden” - mondták. „Nos, igen, igen, pokolra, ateista hippik” - vigyorgott magam.

Ezért szem előtt tartani ...

Bizonyított rossz oldalon ebben a konfliktusban könnyebb, mint gondolná. Szereted ülni otthon a hétvégén, és a barátnője szereti szabadtéri tevékenységekhez. Miután évekig sikertelen üldözni a kanapéról, feladja, és úgy gondolja, hogy a kapcsolat végül kezdett formát ölteni is. Ekkor ő gondol, hogyan leginkább fájdalommentes módja, hogy szakítani veled. „De miért, még mindig jó!”

Az összes csapdát a listán - a legrosszabb, mert akkor lehet, hogy mások utálják magukat anélkül, hogy tudnának róla. Annak elkerülése érdekében, akkor oda kell figyelniük az idő. Nehéz, de az embereknek a száma üvöltözés, jelentősen csökkenni fog.




Kapcsolódó cikkek