Meddig tart ez kosárlabda játék

Kosárlabda az egyik legnépszerűbb a világon, de nem mindenki tudja, hogy mennyi tart egy kosárlabda játék. Quarters, túlórákat, szünetek, időtúllépés - időtartamuk gyakran kérdéseket vet fel.

Hogyan lehet megtalálni az időt kosárlabda

Kosárlabda - egyike azoknak a sport, ahol a háló a számlálási idő. Stopper döntőbíró csak akkor működik, ha a labda játékban van. Ha elhagyja a pályát határértékeket vagy leáll, vagy különböző jellegű, a játékot meg kell szakítani. Ő visszaszámlálás indul újra, miután a labda játékban van.

A játék maga van osztva négy egyenlő negyedévben. Ők is eltarthat akár 10 vagy 12 perc. Ebben a 12 perces szegmensben jelenleg alkalmazott csak a National Basketball Association (NBA), ami létezik Észak-Amerikában. Minden más versenyeken egynegyede 10 percig tart.

A játék indul egy ugrás labda, amelyet játszott ki a központi terület körül. Tartson szünetet negyedévek közötti 2 percig. Ebben az esetben a második és harmadik negyedévben vannak elválasztva a nagy áttörés - 15 perc.

Győzelem a kosárlabda játék nyer a csapat, aki a legtöbb pontot a végén a játékidő (40 vagy 48 percig, attól függően, hogy a szabályokat). Ha a pontszám kötve, túlóra van hozzárendelve (további 5 percig). Csapatok játszanak, amíg csak egy győztes. Döntetlen nem lehet, így töltenek annyi túlóra szükség (egy, kettő, három, stb.)

Mindezek az adatok a tiszta időben a mérkőzés. Ha vesszük a szokásos időben, a kosárlabda játék általában körülbelül 1-2 csillagászati ​​óra (szünetekkel a játék, a szünetek, túlóra).

speciális szabályok

Minden csapat egy támadó kap 24 másodperc (NBA - 32). Idő számít attól a pillanattól kezdve üti a labdát a kezébe a játékos, de annak lejárta előtt csapatnak kell megszabadulni a kosárlabda „shell”. Ellenkező esetben a bíró félbeszakítja a támadás sípot, és adja a labdát a másik csapat. Általános szabály, hogy birtokában véget ér dobni az ellenfél a gyűrűn.

Ezen túlmenően, az első 8 másodperces birtokában a labdát le kell fordítani saját felét a másik. És a bedobás vagy végrehajtása során a szabad dobja a labdát el kell hagynia a kezében egy kosaras 5 másodpercig. Emellett van egy szabály, körülbelül 3 másodpercig: ez a határérték az időt a kosár alatt játékos ellenfele.